Epoksi Coating Kaplama

Epoksi coating daha çok orta hafif yüklerin taşındığı, ekonomik bir epoksi çeşididir. Kolay ve hızlı uygulanır. Transpalet ve forklift üzerinde yürüyebilir, fakat uzun vadede multilayer epoksi kadar verimli olmayabilir. Sürekli ıslanan ve yağlı zeminlerde uygulanabilir. Genellikle sanayi sitelerinde, oto servislerinde ve kısa süreli depolarda tercih edilir. Kolay temizlenir, hızlı uygulanır, estetik ve güzel görünüm sağlar.

Hijyenik bir alan sağlamakla birlikte, toz ve kir tutmaz. Yağın ve kirin betonun içine sinmesine izin vermez, temizliği rahattırç Darbe ve kimyasal dayanımı normaldir. 

Epoksi coating kaplama diğer epoksi uygulamaları gibi aşınmış ve çukurlaşmış eski zeminlerde ve yeni zeminlerde uygulanır. Çok kalın bir uygulama olmadığından pürüzlülüğü zeminin yapısına göre değişebilmektedir. Ekonomik bir uygulamadır. Multilayer ve self levelling epoksi kaplamasına göre daha maliyeti düşüktür. Çünkü daha az malzeme sarfiyatı vardır. Bundan dolayı kısa süreli ve özellikle tesislerde ve depolarda kiracı olup mülk sahibi olmayan işletmeler tarafından daha çok tercih edilir. Hızlı ve kısa sürede uygulanır, son kat üzerinden en az 24 saat geçmesi gerekir. 

Coating Epoksi Kullanım Alanları

Epoksi coating her türlü endüstriyel zeminde uygulanabildiği gibi özellikle hafif yük ve malzeme akışının daha az olduğu alanlarda uygulanırç

Epoksi Coating Zemin Kaplama, tüm endüstriyeş döşemelerde de kullanılabilir. Fakat özellikle depolar tercih edilir. Her türlü renk uygulanabilir. Özellikle gri tonlar tercih edilir. 

Özellikleri

Sarfiyattan dolayı daha ince bir uygulamadır.

* Forklift ve transpalet trafiğinden çok yaya trafiğinin olduğu zeminlerde daha çok tercih edilir.
* Talepten daha çok zemin mevcut yapısı pürürzlülük oranını daha fazla belirler
* Tozu ve kiri tutmaz
* Su geçirmez
* Bakteri barındırmaz
* Darbe, kimyasal ve aşınmaz mukavemeti daha düşüktür
* Temizliği rahattır
* Hızlı ve rahatlıkla kullanılır
* Zemin tutuculuğu normaldir
* 0,3-1 mm aralığında kalınlığı vardır
* Bakım ve onarımı kolaydır
* Mülk sahiplerinden çok kiracı işletmelerin tercih ettiği bir uygulamadır.