Epoksi Laminasyonlu Kaplama

Laminasyonlu Epoksi Kaplama

Lamisyonlu Epoksi kaplama uygulamadan önce cam elyaf ile laminasyon yapmak gerekmektedir. Bunun sonucunda düzgün yüzeyler elde edilecektir. Bunun sonucunda mekanik ve kimyasal aşınmaya dayanıklı zemin sistemi elde edilecektir. Fakat bu sistemi uygulamadan önce alınması gereken bazı önlemler vardır;

Laminasyon epoksi kaplama işlemine başlamadan önce zemin tamamen temizlenmelidir.
Zemin üstünde bozuk yerler varsa buralar epoksi macun ile iyice doldurulmadır. Aksi takdir zemin yeri iyi kavrayamaz ve zeminde atma görülür.
Yüzeyin Str makinesi ile pürüzsüz hale getirilmelidir.
Cam elyaf kumaşın sıyırma katı çekilmiş yüzeye laminasyon rulosu serilmelidir.
İnce gradasyonlu silis dolgusu ile serpme işlemi uygulanmalıdır.

Zemin üzerinde fazla olan dolgu malzemelerini toplamak için raspalama yapılmalıdır.

Laminasyon Epoksi Kaplama

Bu işlemler uygulandıktan sonra Lamisyonlu epoksi kaplama uygulanabilir. Bu durumların yapılmaması halinde zemin kaplamasından istenildiği gibi verim alınmayacaktır. Epoksi zemin kaplamaları hem ekonomik bakımdan hem de kalite ve kullanım bakımından diğer zemin malzemelerine oranla daha çok tercih edilmektedir. Bu sistemler bütün yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Lamisyonlu epoksi kaplama sistemi kolay temizlenen, kir ve toz tutmayan, yeterli izolasyon malzemeleri kullanılarak üretilmektedir. Su veya başka sıvılarla karşılaştığında yüksek derecede direnç göstermektedir. Epoksi kaplamaları bir kere uyguladığınızda bir daha asla sorun yaşamazsınız. Her türlü darbeye ve olumsuzluğa karşı direnç gösteren bu kaplamalar yaşam alanınızda hem kalite hem de dekorasyon anlamında son derece şık bir görünüm sergileyecektir. Çok fazla, hatta sınırsız renk seçeneği bulunan Lamisyonlu epoksi kaplama ile zevkinize göre bir renk ve desen seçme imkânınız vardır. Ürün montajı yapıldıktan sonra yaşanacak her türlü sorun için firma garanti vermektedir. Kolay ve basit tamir olanakları bulunan bu ürünler lokal olarak tamir edilmektedir. Kaymaz ve düşürmez özelliklere sahiptir. Anti bakteriyel bir ürün olduğu için kesinlikle bakteri ve zararlı haşerelerin oluşmasına engel teşkil etmektedir. Lamisyonlu epoksi kaplama ürünleri Avrupa standartları gereğince her türlü kontrol ve bakım işlerinden teste tabi tutulmaktadır. Bu testleri başarı ile geçen ürünler satışa sunulmaktadır.

Kullanım Alanları

Epoksi laminasyonlu Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, kimyasal fabrikalar, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, kimyasal fabrikalar, otomotiv sektörü, tüm depolar ve ağır yüke maruz kalan tüm zeminlerde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.